Farby, grunty, lakieryFARBY DEKORACYJNE / STRUKTURALNE

GLASSER TG - farba strukturalna

Dekoracyjna farba metaliczna dostępna w wersji perłowej z połyskującymi cząsteczkami odbijającymi światło lub w wersji matowej. Przeznaczona do tworzenia dekoracyjnych efektów i deseni w pomieszczeniach mieszkalnych i obiektach użyteczności publicznej. Możliwe stosowanie farby na różnych podłożach, łatwa w aplikacji i odporna na mycie.

Produkty polecane: grunty, masa podkladowa.

Farba Glasser dostępna w pojemnikach o pojemności: 1L; 3L; 5L; 10L o wydajności około 1L/6m2.
Image

RAUFAZA TG - farba strukturalna imitująca tapetę (tzw. Baranek)

Dekoracyjna farba akrylowa przeznaczona do malowania ścian i sufitów pomieszczeń wewnętrznych w celu wizualnego uzyskania efektu tapet z drobinkami kruszyw czy drewna. Dzięki swoim właściwością kryje defekty i nierówności podłoża. Zaleca się stosować farbę Raufaza z masą podkładową tej samej gamy produktów. Możne być barwiona na pastelowe kolory. Po zabezpieczeniu malowanej powierzchni specjalną przecierką, farba jest odporna na mycie.

Image


FARBY

PASTELMAT TG - farba akrylowa

Wysokiej jakości farba akrylowa przeznaczona do malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych i obiektów użyteczności publicznej. Poprzez pomalowanie powierzchni farbą Pastelmat uzyskuje się odporne na mycie powłoki. Farba wydajna, dobrze kryjąca, łatwa w aplikacji, stosowana wszędzie tam gdzie nie jest wymagana nadzwyczajna odporność.

Produkt dostępny w pojemnikach: 1L, 3L, 5L (wydajność około 1L/10m2).
Image


FARBY TRANSPARENTNE - PRZECIERKI

- Przecierka - czyli przezroczysta farba tworząca warstwę zabezpieczającą tynki i farby. Można ją barwić pigmentami do farb akrylowych. Po wyschnięciu tworzy powłokę odporną na zmywanie.

Dostępna w pojemnikach w wersji: Półmat, Brokat, Perła.

BROKAT TG - (Przecierka brokat) farba z drobinkami brokatu

Transparentna przeźroczysta farba stosowana jako zabezpieczenie powierzchni malowanych i tynkowanych z dodatkowym efektem mieniącego brokatu. Po wyschnięciu odporna na mycie.

Produkt dostępny w pojemnikach: 1L, 3L, 5L (wydajność około 1L/10m2).
Image

PRZECIERKA TG - farba półmatowa

Transparentna przeźroczysta matowa farba stosowana do tworzenia dekoracyjnych efektów oraz jako zabezpieczenie powierzchni tynkowanych i malowanych. Można ją barwić pigmentami do farb akrylowych, poprzez barwienie możemy uzyskać właściwości lakierobejcy, czyli w miejscach gdzie warstwa lakieru będzie grubsza kolor będzie bardziej intensywny. Po wyschnięciu odporna na mycie.

Produkt dostępny w pojemnikach: 1L, 3L, 5L (wydajność około 1L/10m2).
Image


GRUNTY I PODKŁADY - pod tynki i farby dekoracyjne

Dodatkowo do wykonania tynku dekoracyjnego oraz przy malowaniu ścian oferujemy następujące produkty:

GRUNT TG

Bezbarwny grunt akrylowo-winylowy. Przeznaczony do wzmacniania wszystkich podłoży budowlanych tj. tynki gipsowe, wapienne, gładzie, słabe farby i inne powierzchnie. Niezastąpiony w pracach malarskich i tynkarskich, do gruntowania powierzchni porowatych i chłonnych. Grunt TG ma zdolność do przenikania przez farby elewacyjne i wiązania ich z podłożem.

Image

PODKŁAD KWARC

Akrylowo-winylowy grunt podkładowy pod tynki strukturalne, nadający powierzchni chropowatość, a zarazem ułatwiający nakładanie tynków. Za pomocą tego podkładu uzyskujemy powłokę mocno związaną z podłożem, a zarazem odporną na warunki atmosferyczne. Może być stosowany na wszystkie powierzchnie przeznaczone do tynkowania występujące w budownictwie. Przeznaczony do zastosowania wewnętrznego i zewnętrznego, tworzy mocną powłokę z efektem piasku kwarcowego. W przypadku zastosowania na elewację zamiast tynku, należy wykonać dwukrotne malowanie powierzchni.

Dostępne w pojemnikach o pojemności 1L, 2L, 3L, 5L, 10L (wydajność około 1L na 5m2).
Image

MASA PODKŁADOWA

Jest to akrylowo-winylowy grunt podkładowy z wypełniaczami kwarcowymi pod tynki strukturalne, który nadaje zagruntowanej powierzchni chropowatość, ułatwiając nakładanie efektów ozdobnych tj. Dekolux, Raufaza, tynki dekoracyjne drobnoziarniste. Masa podkładowa tworzy powłokę odporną na czynniki atmosferyczne, a zarazem mocno związaną z podłożem. Może być stosowany na wszystkie powierzchnie przeznaczone do tynkowania występujące w budownictwie. Do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych.

Produkt dostępny w pojemnikach o pojemności: 1L, 3L, 5L, 10L (wydajność około 1L na 8m2).
Image

FARBA PODKŁADOWA

Farba podkładowa jest to akrylowy grunt podkładowy, służący do gruntowania nowo wykonanych gładzi i podłoży o nierównej chłonności, przeznaczony do tynków, płyt gipsowo-kartonowych i tapet papierowych. Farba podkładowa nie tworzy żadnej struktury podczas malowania, ułatwia natomiast nakładanie farb powierzchniowych. Może być stosowana na wszystkie podłoża w budownictwie przeznaczone do malowania.

Farba podkładowa dostępna w pojemnikach o pojemności: 1L, 3L, 5L, 10L (wydajność około 1L na 10m2).
Image

IMPREGNAT 4GLOBE

    Produkt przeznaczony do impregnacji produktów betonowych.
    Zalety i działanie produktu:
  • łatwy do nakładania,
  • zabezpiecza przed wnikaniem wody,
  • chroni przed wnikaniem zabrudzeń w głębsze warstwy produktów betonowych,
  • podkreśla kolor
Image